2022-06-09
Завершився дуже складний 2021-22 навчальний рік. Спочатку пандемія, а потім і війна. 24 лютого змінило нас всіх. Важкі випробування лягли на Україну. Але вчителі і учні нашої гімназії доклали чималі зусилля, щоб гідно закінчити навчальний рік.
Група учнів, в більшості учасників фольклорних гуртів, прийшли на допомогу бібліотеці гімназії, а саме - зібрати вчасно підручники. В цьому році було найскладніше - значна частина учнів виїхали в інші області України, а більшість - за кордон. Але основна кількість підручників ретельно перевірена і складена в сховищі бібліотеки, де зберігатиметься до нового навчального 2022-2023 року.
2022-05-17
У 2022-му, після російського вторгнення в Україну, почалася нова хвиля популярності пісні в Україні та світі. Лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хлівнюк, котрий вступив до київської тероборони, заспівав «Калину» просто в центрі Києва, в той час як столиця перебувала під обстрілами рашистів. Пісню підхопив увесь світ, перетворюючись у вражаючий флешмоб !
2022-05-05
Мама - найважливіша і близька людина в нашому житті, яка зАвжди знає, що ми відчуваємо, і підтримає у скрутній ситуації. День матері, який відзначається у травні - хороший привід обійняти маму і подякувати їй за все.
2022-04-14
Останній тиждень перед Великоднем називається білим або чистим. На цьому тижні віруючі люди дотримуються посту так само суворо, як і на першому тижні Великого посту. Страсний тиждень у 2021 році починається 26 квітня. Страсна седмиця завершиться 2 травня, безпосередньо на Великдень. Страсний тиждень - це час строго утримання. Причому не лише в їжі, але і в своїх вчинках і думках. Не вітається зайві веселощі, неробство і будь-які негідні вчинки.
2022-04-11
З понеділка шостої седмиці Великого посту починається Вербний тиждень, який завершується православним святом – Вербною неділею. Цей день є перехідним, тобто таким, що не має фіксованої дати, тому що він залежить від Великодня. Вербна неділя настає рівно за тиждень до святкування Воскресіння Христового.
Отже, знаючи точну дату Великодня, який цьогоріч святкують 24 квітня, можна розрахувати, якого числа буде Вербна неділя-2022. Вербний тиждень припадає на період з 11 по 17 квітня, отже, Вербна неділя буде 17 квітня.
2022-04-07
Шановні читачі ! До вашої уваги віртуальна виставка художньої літератури "Подаруй книгу бібліотеці 2022" з нового надходження до бібліотеки гімназії.
Читайте і занурюйтесь в світ пригод з літературними героями. Ці книги не залишать байдужими нікого — ні дітей, ні підлітків, ні дорослих. Шаленого читання!
2022-04-06
7 квітня Церква святкує день Благовіщення Пресвятої Богородиці — одне з 12 головних (дванадесятих) свят у православному календарі.
Дата святкування Благовіщення Пресвятої Богородиці не прив'язана до Великодня, яке, як відомо, кожного року змінюється. А тому 2022 року, як і минулого та наступного, це велике православне свято припадає на 7 квітня. Це буде четвер.
Благовіщення означає «блага» або «добра» звістка. У цей день Діві Марії явився Архангел Гавриїл і сповістив Їй про прийдешнє народження Ісуса Христа — Сина Божого і Спасителя світу.
2022-02-24
Книга про історію міста Первомайська у вигляді великої абетки. Чи можливо таке? Виявляється, так! Тому що просвітницьке видання створене творчою групою педагогів та місцевих краєзнавців і призначене учнівській молоді, студентам, історикам, туристичним менеджерам, екскурсоводам, поціновувачам історії рідного краю.
2022-02-21
21 лютого Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Міжнародний день рідної мови – свято, яке було засноване ЮНЕСКО і вперше відсвятковане 2000 року. Головна його мета – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура і історія цілої держави. В ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.
Чи зможете ви правильно зрозуміти діалектизми та маловживані слова української мови?
2022-02-11
Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива. Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу.
До вашої уваги відеокаст "Книга - безумовна одиниця добра !", створений за участю учнів 8-б класу.
2022-01-19
22 січня 2020 року, в Україні будуть відзначають одне з
найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України.Це день, який символізує єдність земель України. Це свято нашої країни, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.
2022-01-14
День пам'яті захисників Донецького аеропорту та усіх загиблих воїнів, також День пам'яті кіборгів — день вшанування пам'яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України.Кіборгами українців прозвали т. зв. сепаратисти, які були шоковані, що живі люди могли так довго і стійко боронити будови аеропорту. Кіборги вистояли, не вистояв бетон !!! — фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом бійців України.
Наймасштабніший книжковий проект спільно з Радіо Свобода ! Фото кореспондента The Los Angeles Times Сергія Лойка. Понад 20 журналістів зібрали унікальний матеріал: понад 100 інтерв'ю, десятки ексклюзивних фото з місця подій. Книга АД 242 чекає на вас в шкільній бібліотеці Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. №9.Читайте, аналізуйте та робіть свої неупереджені висновки !
2022-01-13
Вже стало гарною традицією вітати містян колядками і щедрівками ! Так і сьогодні, 13 січня, учасники фольклорних колективів "Джерельце" Первомайського ДЮЦНВ та"Світанок" Первомайської гімназії № 9 щедрували учням своєї гімназії та завітали з привітаннями до управління освіти, міського голови, прокуратури, нарсуда, ДЮЦНВ, краєзнвчого музею та інших організацій. Глядачі отримали заряд позитивнорї енергії від колядок та щедрівок. Натомість учасники дійства - насолоду від оплесків глядачів та подяк і подарунки та солодощі !!! З Різдвом Христовим, Новим Роком та Василем вітаємо Первомайців !!!
2022-01-04
Різдво Христове – чудове свято любові та надії, яке шанобливо відзначають у колі родин і дотримуються усіх традицій цього дня. Для усіх православних Різдво – це найбільше свято в історії людства, свято на честь того, що сам Бог, Творець неба і землі, Всемогутній, втілився, став людиною, щоб спасти людей усього світу.
У цей день прийнято вибачати образи минулого та дякувати тим, хто підтримував людину увесь рік. Один із найдавніших українських звичаїв – Вертеп. Історія вертепу в Україні бере свій початок, як мінімум, з XVII століття. Перед Різдвом – 6 січня – традиційно святкують Святий вечір.
І найпрекрасніша традиція – колядки. У різних регіонах України вони відмінні, як і час для колядування – десь прийнято колядувати уже на Святвечір, а десь уже на Різдво та навіть наступний день. Адже це триденне свято.
2021-11-26
27 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.
У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.
Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Тож, українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва.
2021-11-24
Шановні читачі ! До вашої уваги віртуальна виставка художньої літератури "Подаруй книгу бібліотеці " Листопад 2021 з нового надходження до міжнародного дня шкільних бібліотек. До акції долучилися всі класи гімназії.
Читаючи ці книги, відчуйте себе щасливим мандрівником по світу захоплюючих пригод, солодких мрій і радісних переживань !
2021-11-23
Шановні читачі ! До вашої уваги віртуальна виставка художньої літератури "Подаруй книгу бібліотеці 2021 " з нового надходження до шкільної бібліотеки, видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА".
Читайте і занурюйтесь в світ пригод з літературними героями. Ці книги не залишать байдужими нікого — ні дітей, ні підлітків, ні дорослих. Шаленого читання!
2021-11-20
Щорічно Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада. У цей день в 1989 році була прийнята "Конвенція про права дитини", яка визначила, що дітям для повноцінного розвитку і щасливого життя необхідно рости в сім'ї, в атмосфері любові, підтримки і взаєморозуміння.
Шановні читачі ! До вашої уваги віртуальна виставка художньої літератури "Подаруй книгу бібліотеці 2021" , які подарувала родина Бабченків, зокрема медсестра гімназії №9 Вікторія Вікторівна, приурочивши дарування книг до всесвітнього Дня дитини.
Читайте і занурюйтесь в світ пригод з літературними героями. Вивчайте твори українських класиків. Ці книги не залишать байдужими нікого — ні дітей, ні підлітків, ні дорослих. Шаленого читання!
2021-11-20
День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках.
2021-11-09
Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року. Зазвичай в цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, відзначають найкращих популяризаторів українського слова та проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого приєднуються навіть українці, які живуть за кордоном.
Нестор-Літописець був священнослужителем Київсько-Печерської Лаври та літописцем. Дослідники вважають, що саме з праці «Повість минулих літ» (XI − початок XII століття), автором якої він є, починається писемна українська мова.
А от витоком сучасної літературної української мови вважається відома поема «Енеїда» Івана Котляревського − перша масштабна пам’ятка українського письменства, що була укладена розмовною українською мовою.
2021-10-28
Бібліотека гімназії поповнилася книгами Миколаївських видавництв серії "Південна бібліотека". Серед них книги Людмили Чижової, Анни Софіної, Тетяни Свірської, Ольги Славної та Лідії Скорнякової. Також фонд бібліотеки поповнився чотирма примірниками книги-фотоальбому "Заповідні місця Миколаївщини".
2021-10-25
Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек і вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні - щорічно в четвертий понеділок жовтня. В Англії, наприклад, цей День відзначається в перший понеділок жовтня і приурочений до початку шкільних канікул, коли настає перший день їхнього Національного Тижня дитячої книги, що включає в себе і національний День поезії, який проводиться в четвер.
Важливість забезпечення та поширення грамотності, всіляке сприяння належному навчанню - один з основних пріоритетів сучасного суспільства й атмосфера, яка створюється професійними бібліотекарями, найбільш сприятлива у цьому процесі.
Нагадаємо, національний День бібліотек в Україні відзначається щорічно 30-го вересня. В 2021 році Міжнародний день шкільних бібліотек припадає на 25 жовтня.
2021-10-01
Шановні читачі ! До вашої уваги віртуальна виставка художньої літератури "Подаруй книгу бібліотеці. Літо 2021" з нового надходження до шкільної бібліотеки.
Читайте і занурюйтесь в світ пригод з літературними героями. Ці книги не залишать байдужими нікого — ні дітей, ні підлітків, ні дорослих. Шаленого читання!
2021-09-30
Всеукраїнський день бібліотек ‒ наше спільне свято!
Привітання Президентки ВГО Українська бібліотечна асоціація
Друзі! 30 вересня у всіх, хто любить бібліотеки, Свято – Всеукраїнський день бібліотек!
Ми любимо магію цифр, тому одразу помічаємо як 30 вересня перегукується з 30 роками відновлення Незалежності України. Певно, що цього року це лише збіг цифр. Але це привід, щоб ще раз нагадати кожному з бібліотекарів, владі, бізнесу, громаді ‒ наскільки важливі бібліотеки для Незалежності України.
Бо що є запорукою незалежності держави? Окрім розвинених і сталих державних і громадянських інститутів та грамотної і послідовної державної політики, це – спроможні та самозарадні незалежні громади й спільноти, в яких живуть та діють освічені, інтелектуальні, критично мислячі, патріотичні, громадсько активні та громадянсько відповідальні незалежні люди.
Я переконана, що саме бібліотеки активно сприяють цьому! Саме бібліотеки є тими місцями, де кожен може розвивати себе та свою особисту незалежність. Саме бібліотеки є надійними партнерами місцевої влади у розвитку незалежності громад. Саме бібліотеки є ефективним інструментом у реалізації державної політики, яка безпосередньо впливає на відстоювання та збереження незалежності держави. То ж кожен, хто щодня приходить у бібліотеку на роботу, хто допомагає бібліотекам, хто підтримує окрему бібліотеку в селі чи місті, хто підтримує всі бібліотеки, відстоюючи їх перед владою та у владі, кожен, у чиєму житті є бібліотека, про яку він може сказати "моя", є співтворцем незалежності через співтворення бібліотек. Бібліотек як сучасних відкритих просторів для навчання упродовж життя, просторів для цікавих подій та зустрічей, просторів для натхнення, просторів для спілкування.
2021-09-10
8 клас:
1. Істер О.С. Алгебра – 39 прим.
2. Коваленко Л.Т. Українська література – 39 прим.
3. Гісем О.В. Історія України – 39 прим.
4. Істер О.С. Геометрія – 39 прим.
5. Бар’яхтар В.Г. Фізика – 38 прим.
2021-08-19
4 клас
1. Большакова І.О. Українська мова та читання ч. І 40 примірників
2. Большакова І.О. Українська мова та читання ч. ІІ 40 пр.
3. Математика С.Скворцова ч.І 39 пр.
8 клас
1. Українська мова О. Авраменко 39 примірників
2. Англійська мова Карп’юк О.Д. 39 пр.
3. Всесвітня історія Гісем О.В. 39 пр.
4. Російська мова Полякова Т.М. 38 пр.
5. Інформатика Морзе Н.В. 39 пр.
6. Географія Довгань Г.Д. 38 пр.
2021-08-03
4 клас
1. Англійська мова Г.К.Мітчел 39 примірників
2. Інформатика О.Андрусич 40 пр.
3. Математика С.Скворцова ч.ІІ 39 пр.
4. Мистецтво І.Стеценко 37 пр.
5. Я досліджую світ О.Волощенко І ч. 39 пр.
6. Я досліджую світ О.Волощенко ІІ ч. 39 пр.
8 клас
1. Українська мова О. Авраменко 39 пр.
2021-06-25
28 червня в Україні відзначають День Конституції. Це Основний Закон нашої держави, в якому закріплено правові основи України. Відповідно до тієї ж Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.
2021-06-09
10 червня – 70 років від дня народження Василя Миколайовича Шкляра
Василь Шкляр — один з найвідоміших письменників сучасної України. Кожна його книжка стає бестселером. Успіх романів Шкляра приголомшливий: відзнаки, премії, гран-прі, постійні перевидання, переклади іноземними мовами. Він є лауреатом багатьох літературних премій, але найдорожча з них — народна Шевченківська, яку автор отримав після того, як 2011 року відмовився прийняти з рук антиукраїнської влади присуджену йому Національну премію імені Тараса Шевченка. У 2012 році він увійшов до топ-30 найуспішніших українських письменників.
2021-06-01
Календар знаменних дат інформує про знаменні та пам’ятні дати 2021 року, ювілеї українських та зарубіжних письменників, діячів мистецтва.
2021-05-27
Пролунав останній дзвоник для школярів. Підбито підсумки роботи за рік і нагородження найкращих. Мають і по три грамоти учасники фольклорних гуртів "Світанок" Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. №9 та "Джерельце" Первомайського ДЮЦНВ на базі ЗОШ І-ІІІ ст. №9, за перемоги на міських конкурсах.
Ще не підбито підсумки за участь в обласних.
За ініціативою та підтримкою депутата Миколаївської обласної ради Володимира Вовка та керівника фольклорних гуртів «Світанок» та «Джерельце» Ольги Островської нагороджено учасників за збереження та пропагування українських традицій та високий рівень виконавчої майстерності грошовою винагородою.
Дякуємо за високу оцінку роботи учнів, учасників фольклорних гуртів "Світанок" (3-4 класи) та "Джерельце" (6-9 класи) !
2021-05-24
Сьогодні, 24 травня, в Україні відзначають День слов'янської писемності і культури та вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців слов'янської абетки.
«Як зазначають сучасні дослідники, українська мова в колі слов’янських мов посідає особливе місце, адже наявність у ній значної кількості фонетичних і морфологічних відмінностей свідчить про самостійний шлях її розвитку як окремої мови впродовж надзвичайно тривалого часу», - зазначив Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови. За його словами, українською сьогодні розмовляють понад 44 мільйони осіб. «За кількістю носіїв вона посідає 15-20-е місце у світі. Українська мова - надзвичайно багата, її словниковий запас нараховує близько 500 тисяч лексем, та є однією із наймелодійніших мов світу», - додав Кремінь.
2021-05-17
Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу. Тож не дивно, що існує свято, присвячене їй.
Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. У 2021 році він припадає на 20 травня.
2021-05-05
Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.
2021-04-30
Календар знаменних дат інформує про знаменні та пам’ятні дати 2021 року, ювілеї українських та зарубіжних письменників, діячів мистецтва.
2021-04-23
Вже 35 років Україна живе з болем Чорнобиля. Це проблема, що торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу. А ще це найбільша світова катастрофа з епіцентром за 100 кілометрів від Києва. Та чи знаємо ми достатньо про Чорнобиль, його минуле, сучасне й майбутнє? Що розкажемо про нього наступним поколінням та як нам говорити про нього зі світом?
До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи шкільна бібліотека презентує:
2021-04-22
Страсний тиждень Великого посту - це дні перед Великоднем, коли слід дотримуватися особливо суворого посту і готувати себе, свій будинок і господарство в цілому до святкування Воскресіння Господнього. Кожен день цього особливого тижня присвячений певній події з життя Христа і іменується "великим".
Страсний тиждень - це час строго утримання. Причому не лише в їжі, але і в своїх вчинках і думках. Не вітається зайві веселощі, неробство і будь-які негідні вчинки. Це час, коли потрібно робити добрі справи (займатися благодійністю, допомагати ближнім) і готуватися до святкування Великодня.
2021-04-21
Наталія Капацина, методист ДЮЦНВ, втретє запросила гуртківців фольклорних колективів "Світанок" та "Джерельце" на онлайн-вікторину, використовуючи платформу Zoom. Тема: "Фольклорні модні посиденьки". Учасники обох груп дали правильні відповіді, відповідно на 11 та 10 запитань. Тема була цікавою та маловідомою для учасників зустрічі. Найкращими запитаннями діти визнали про косметичні засоби, що винайшли у Єгипті та Китаї.
Дякую всім учасникам за участь, а Наталії Дем'янівні за гарну підготовку, проведення гри та цікаве дозвілля!
2021-04-15
Триває Великодній піст. З понеділка шостої седмиці Великого посту починається Вербний тиждень, який завершується православним святом – Вербною неділею.
2021-04-14
Щирі вітання Миколаївській Обласній Дитячій Бібліотеці ім. В.Лягіна зі 100-річним ювілеєм від учнів 7-б класу, читачів бібліотеки Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. №9 Миколаївської області !
Обласна бібліотека розпочала запальну танцювально-книжкову весну !!! Долучайтесь ! Адже танцювати - це весело й корисно для здоров'я, а читати важливо для розвитку !!!
2021-04-09
З 15 по 22 березня 2021 року в онлайн-режимі було проведено міський етап обласного Огляду-конкурсу "УКРАЇНА МОЛОДА".
Результати конкурсу фольклорних колективів:
І місце –"Світанок" ЗОШ І-ІІІ ст. № 9. Веснянки "А шум ходить по діброві". Відеопроєкт "Ясен день" . Випуск 7. (керівник Островська О.П.) ,
І місце – "Джерельце" ДЮЦНВ. Відеопроєкт «Українське весілля. Оглядини Заручини » (керівник Островська О.П.)
2021-04-08
08 квітня учасники фольклорнрого гурту "Джерельце" взяли участь в онлайн-грі "Фольклорні посиденьки". Вікторину провела культ-організатор ДЮЦНВ Капацина Наталя Дем'янівна.
Питання мали історично-народну тематику. На всі 12 питань команда дала вірні відповіді. Учасники перебували в азарті та чудовому настрої. Дякуємо організаторам гри за корисне та пізнавальне проведення часу !
2021-04-06
7 квітня православний люд святкує одне з найважливіших і найсвітліших свят - Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Загалом Благовіщення, яке входить до дванадцяти найбільших церковних свят, для нас, українців, багато в чому особливе. Це третя зустріч весни, після Стрітення і Сорока Мучеників, остаточна перемога весни над зимою, початок нового землеробського року.
Це свято надихало художників на світові шедеври іконопису, письменників - на нетлінні твори, музикантів - на найвідоміші музичні композиції. Бо Благовіщення - день, з якого почалося все найкраще: перша згадка про Христа, весна і благодать Господня на родючій землі.
2021-04-05
В 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно 6 квітня було проголошено Всесвітнім днем мультфільмів.
Малюнки, які змінювали одне одного й народжували історію, робити почали ще в 19 столітті. Спочатку це були короткі прімітивні замальовки на тему. Та усе змінять Брати Люмьєр, які дали життя першому кіно, а відповідно й мультфільму. Скориставшись їхніми винаходами режисери Блектон та Сміт зробили перший в світі мультфільм “Цирк ліліпутів”. Утім, у цих малюнках, що рухалися в кадрі, не було жодного сюжету. І лише в 1908 році перший європейський мультиплікатор Еміль Коль випустив свою роботу “Фантасмогорія”, у якій був і сюжет, і герої, яких можна було розпізнати. Щоправда він вирізав їх з паперу – так було простіше рухати фігурки всередині кадру, ніж постійно перемальовувати. Далі анімаційну естафету перехопив американський карикатурист Уінзор Маккей. А згодом світ дізнається про генія, який поділив анімацію на “до” і “після”. Це був Уолт ДІсней.
Уже в 20 столітті анімація була дуже різноманітна й залежала від смаків глядачів. Ера комп’ютерів народила інший, нині найпопулярніший вид мультфільмів.
2021-04-02
Щороку 2 квітня ми святкуємо Міжнародний день дитячої книги. Це свято було започатковане 1967 року рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги (IBBY-International Board on Books for Young People).
А дата була обрана не випадково. Саме цього дня народився славетний данський казкар – Ганс Крістіан Андерсен (1805-1875). Тож, відзначаючи цю подію, ми згадуємо всі чудові твори цього дивовижного митця й оцінюємо подальші старання його послідовників. А також розуміємо, яке місце сьогодні посідає книга у вихованні та розвитку дітей.
2021-04-01
Міжнародний день птахів – екологічне свято, яке відзначається щорічно, 1 квітня. Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково саме у квітні.
2021-04-01
Календар знаменних дат інформує про знаменні та пам’ятні дати 2021 року, ювілеї українських та зарубіжних письменників, діячів мистецтва.
2021-03-29
З 23 по 26 березня 2021 року в онлайн-режимі було проведено міський етап фестивалю-конкурсу учнівської творчості.
Результати конкурсу фольклорних колективів:
І місце – "Джерельце" ДЮЦНВ. Відеопроєкт «Українське весілля. Розвідини» (керівник Островська О.П.) ,
І місце - "Світанок" ЗОШ І-ІІІ ст. № 9. Відеопроєкт "Ясен день" . Випуск 6. Стрітення "Утікай, біла зимонько"(керівник Островська О.П.),
2021-03-26
29 березня 2016 року – 140 років від дня народження української поетеси Марійки Підгірянки (Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської)
Я – самоук, несміливе дитя Підгір’я.
Списувала, що мені старі ліси розказували.
Та не знаю, чи розуміла добре смерекову мову…
А писала, бо чула душевну потребу…
Марійка Підгірянка
2021-03-25
В шкільну біблотеку надійшли книги Миколаївських видавництв серії "Південна бібліотека". Серед них книга Віри Марущак, яку вже полюбили школярі молодших класів.
2021-03-23
14 лютого відзначається свято – Міжнародний день дарування книги .
Це один з наймолодших свят в календарі, об’єднує всіх, хто дарує книги дітям і вчить їх любові до читання. Книги, які учні подарували для читання в шкільній бібліотеці, ми приурочили саме до цього дня - дня дрування книги ! Дякуємо за подарунки !
2021-03-19
Оглядини відбувалися зазвичай невдовзі після сватання через кілька днів, відповідно якщо сватання пройшло успішно, і обидві сторони погодились на проведення весілля.Оскільки традиційно дівчина після одруження здебільшого переходила жити в сім’ю парубка, то важливою обрядовою зустріччю булиоглядини(огляд господарства, знайомство родин), щоб довідатися, в які руки віддають свою дочку.
Найважливішою дією передвесільного циклу були заручини, де офіційно скріплювався договір про шлюб. Назва «заручини» походить від обрядового з’єднання рук молодих на хлібі, зерні, що, за народним звичаєм, набирало юридичної сили.
2021-03-16
Із настанням весни все навколо розквітає, а сонечко зігріває своїми промінчиками! Обрядові пісні – веснянки – символ закликання весни. Веснянки виникли ще в сиву давнину. Ці пісні пов’язані з магічними обрядами: люди прагнули заручитися підтримкою сил природи, щоб зібрати щедрий урожай. За допомогою них люди передавали свою енергію природі, просили природу прокинутися та ожити все навкруги.
2021-03-02
Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів (World Day of the writer). Повна назва цього свята Всесвітній день миру для письменника. Це свято відзначається не лише письменниками, а вважається професійним святом усіх представників «четвертої влади». В урочистостях беруть участь літературні асоціації і об'єднання, редактори, коректори, критики, культурологи, журналісти, викладачі, студенти та випускники філологічних навчальних закладів, любителі читання.
2021-03-01
Календар знаменних дат інформує про знаменні та пам’ятні дати 2021 року, ювілеї українських та зарубіжних письменників, діячів мистецтва.
2021-03-01
Вітаю переможців щорічного обласного (заочного) фольклорного
фестивалю-конкурсу мистецтв «Різдвяні канікули» у номінації «Народознавчий урок»: І місце - фольклорний колектив «Джерельце» Первомайського міського дитячо-юнацького центру національного відродження Первомайської міської ради на базі Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. №9.
2021-02-25
Книжки – як люди: народжуються, живуть, старіють. Як і люди, можуть хворіти. А захворівши, потребують лікування. Для хворих книжок теж є спеціальні лікарні. Тільки вони називаються по-іншому: реставраційні майстерні, і в нашій бібліотеці теж є така майстерня тільки вона називається «Книжкова лікарня». Учні 3-го та 4-го класу спробували себе у ролі книжкового лікаря. І за це подяка від бібліотеки за відремонтовані книги !
2021-02-24
25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) - видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури.
Творчість Лесі Українки - нове пафосне слово не тільки в українській, але й у світовій літературі. Життя поетеси – це легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця і борця, рівноцінну постать якій важко знайти навіть на планетарних художніх теренах.
2021-02-19
Генеральна конференція ЮНЕСКО на ХХХ сесії 1999 року, в Парижі, проголосила Міжнародний день рідної мови 21 лютого.
Цей день був встановлений з метою вшанування пам'яті загиблих захисників бенгальської мови в Республіці Бангладеш, де 21 лютого 1952 року з нечуваною жорстокістю розстріляли студентів-демонстрантів.
Відзначенням цього дня ЮНЕСКО хотіло привернути світову прогресивну спільноту до безправного становища багатьох поневолених народів, у яких гнобителі намагаються відібрати рідну мову.
2021-02-18
Почуття гідності та честі, право на самовизначення є головними цінностями українців. Ці риси об’єднують наших героїв – борців за свободу та незалежність України різних часів.
Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.
Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.
2021-02-17
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні.
Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.
Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об'єднавчих цінностей Революції Гідності.
2021-02-11
Свято Стрітення Господнього, яке в Україні святкується 15 лютого — це зустріч щирих і натхненних душ із Господньою Любов’ю. Це свято надії на прийдешній рік. Бо саме Любов править світом, і Бог — то Любов, а наша віра у Бога — то Любов до всього сущого навколо нас. Щиро любити світ, себе, шанувати своїх рідних та поважати усіх людей, яких ми зустрічаємо на дорозі життя, — ось вища мудрість, закладена у святі Стрітення Господнього.
А ще в цей день зима зустрічається з літом. Невже весна? Ні. Стрітення... Велика пора природної таємниці, що рік від року приходить на нашу землю і дивує, і тривожить, і зачаровує нас своєю неповторністю.Та як би там не було, а вже до літа близько. І у людей надії на відродження землі, прийдешнє тепло все більше і більше гріють душу. А де є надія і віра у велике відродження світу після зимової сплячки, там є щастя і майбутнє для всього українського роду.
2021-02-10
Протягом лютого місяця 2021р. педагогами Первомайської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9 було розглянуто запропоновані МОНУ зразки підручників та здійснено вибір підручників для учнів 4 класу. Перелік підручників для забезпечення освітнього процесу у 2021-2022 н.р. та подальших роках можна переглянути в прикріпленому документі.
2020-02-08
З 2012 року 14 лютого відзначається свято – Міжнародний день дарування книги .
Це один з наймолодших свят в календарі, об’єднує всіх, хто дарує книги дітям і вчить їх любові до читання. За три роки свого існування ініціатива отримала підтримку в усьому світі та продовжує знаходити нових ентузіастів і учасників.
Просуванню свята сприяла підтримка відомих авторів, блогерів та дитячих письменників.
З кожним роком все більше книжок, як уже читаних, так і зовсім нових, вирушає в дорогу в усі куточки світу. Неймовірно, але сьогодні багатьом дітям книги малодоступні з найрізноманітніших причин.
Шановні наші читачі, пропонуємо Вам три простих способи відсвяткувати Міжнародний день дарування книг:
1. Подаруйте власну книгу бібліотеці , другу або члену сім’ї.
2. Залучайте до цього свята друзів, у т.ч. і через соціальні мережі.
3. Приєднайтеся до буккросингу, який діє за принципом «прочитав – передай іншому». Залиште прочитану книгу у людних місцях , щоб інші могли її прочитати, або передайте до своєї бібліотеки.
Міжнародний день дарування книг – це на 100% добровільна ініціатива направлена на підвищення інтересу і доступу до книг як дітей так і дорослих. Мета заходу – надихнути людей по всьому світу подарувати книгу – бібліотеці, другу, членам родини.
2021-02-04
9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.
2021-02-01
Календар знаменних дат інформує про знаменні та пам’ятні дати 2021 року, ювілеї українських та зарубіжних письменників, діячів мистецтва.
2021-01-28
29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.
2021-01-13
Бої за Донецький аеропорт – одні з найзапекліших у війні на сході України – тривали з травня 2014-го до 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійським бойовикам, затято відстоюючи рідну землю. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «кіборги».
16 січня, за ініціативою самих кіборгів, у різних містах України вшановується День пам'яті захисників Донецького аеропорту та усіх загиблих воїнів. В обороні цього об'єкта брали участь не тільки воїни, але і медики з волонтерами, що надавали допомогу та підтримку українським бійцям. Тому пам'ять присвячена усім, хто стояв за Україну в ті дні. Рідше вказується дата 20 січня
Учням школи, у 2016 році, під час зустрічі на тематичному заході "З Україною в серці", було подаровано учасниками боїв за Донецький аеропорт, кіборгами 3 роти 1 батальону 79 бригади ВДВ Ігорем Багнюком, Іваном Тофаном - позивний Топаз і Алімом (позивний), дві книги : АД 242 та АЕРОПОРТ. Кіборги поставили свої автографи і написали побажання - ЛЮБІТЬ СВОЮ КРАЇНУ !!!
Це книга мужності, братерства і самопожертви .
2021-01-11
Календар знаменних дат інформує про знаменні та пам’ятні дати 2021 року, ювілеї українських та зарубіжних письменників, діячів мистецтва.
2021-01-04
У ніч з 6 на 7 січня християни східного обряду святкують Різдво Христове. У цей день закінчується сорокаденний Різдвяний піст і починаються 12-денні святки. Вони супроводжуються народними гуляннями на честь народження Сина Божого. У слов'ян здавна в ці дні водили вертеп, співали колядки і бажали всім добра на весь рік.
2020-12-18
День Святого Миколая, який святкують завтра, 19 грудня, один з головних зимових свят, коли діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, одержують солодощі або різочки та замовляють подарунки під ялинку.
Святий Миколай – це символ новорічних свят !
У цей гарний день фольклорний гурт "Світанок" щиро вітає усіх із Днем Святого Миколая ! Нехай Чудотворець принесе у ваші домівки мир, добро, радість, розуміння і солодкі подарунки!
2020-12-11
13 грудня православні християни відзначають День пам'яті апостола Андрія Первозванного. Це не тільки церковне свято, у народі воно називається Калета. У цей день молодь влаштовує гуляння, крім того, незаміжні дівчата в ніч на 13-е число ворожать на судженого.
2020-12-11
Кожному весіллю передує сватання - так прийнято в українських традиціях, хоча ця традиція прослідковується і в традиціях всіх слов'янських народів.
Сватання — це одна з частин традиційного весілля, де молодий заявляє про намір одруження, а дівчина зі своєю сім`єю вирішує погоджуватись їй чи відмовитись («дати гарбуза»). Зараз це називають по-різному : сватання, змовини, взяття рушників, слово, згода та інші. Це обряд, коли до дівчини приходить юнак зі своїми родичами, батьками, сватами, і хоче домовитись про шлюб закоханих.
2020-12-04
Щорічно Введення в храм Пресвятої Богородиці, або Марії, відзначається в один і той же день - 4 грудня - і припадає на період Різдвяного посту. У цей день прийнято молитися за Боже благословення для дітей.
7 грудня, вшановують пам'ять великомучениці Катерини. Катерина була покровителькою наречених і шлюбу.
2020-11-27
Шановні читачі ! До вашої уваги віртуальна виставка художньої літератури "Подаруй книгу бібліотеці 2020" з нового надходження до міжнародного дня шкільних бібліотек.
До акції долучилися всі класи школи і особисто учениця 8-а класу Вавіліна Анастасія, учні 2-б класу Вавіліни Олександр і Олексій, а також випускник нашої школи Якубовський Артем.
Читайте і занурюйтесь в світ пригод з літературними героями. Ці книги не залишать байдужими нікого — ні дітей, ні підлітків, ні дорослих. Шаленого читання!
2020-12-04
Календар знаменних дат інформує про знаменні та пам’ятні дати 2020 року, ювілеї українських та зарубіжних письменників, діячів мистецтва.
2020-11-26
Різдвяний Піст розпочинається 28 листопада і закінчується в ніч перед Різдвом 6 січня. Триває сорок днів і тому називається в Церковному уставі Чотиридесятницею, так само, як і Великий піст. Він називається «Пилипівка» – тому що починається після дня пам’яті святого апостола Пилипа.
2020-11-25
28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.
Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України.
2020-11-18
Кожного року в Україні прийнято вшановувати пам’ять загиблих від штучного голоду, організованого радянською владою в XX столітті. На підставі президентських указів День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада. Таким чином, цього року пам’ять загиблих від штучного голоду Україна вшановуватиме 28 листопада.
У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.
Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Тож, українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва.
2020-11-17
День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом Президента Віктора Януковича . 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свобод.
2020-11-12
Павло Михайлович Губенко (літературний псевдонім - Остап Вишня) народився 13 листопада 1889 року на хуторі Чечві, поблизу містечка Грунь Зіньківського повіти на Полтавщині у незаможній багатодітній родині.
За особливостями природи свого рідкісного обдаровання Остап Вишня тонко відчував комічне, глибоко осягнув його закони. Невтомно шукав нових прийомів і засобів творення комічного.
"...І коли за всю мою роботу, за все те тяжке, що пережив я, мені пощастило хоч разочок, хоч на хвильку, на мить розгладити зморшки на чолі народу мого, весело заіскрити сумні його очі, - ніякого більше "гонорару" мені не треба."
2020-11-10
Календар знаменних дат інформує про знаменні та пам’ятні дати 2020 року, ювілеї українських та зарубіжних письменників, діячів мистецтва.
2020-11-09
Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус.
Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже вона наша рідна мова.
2020-10-30
Осінь - дивовижна, золота пора року. Природа розмальовує усе на своєму шляху золотими мазками. Все вбирається в осінні шати. Дні коротшають, а ночі відкривають містерії обрядів, ворожінь і давніх традицій. Це і дуже важлива пора року, адже йде збір урожаю, підбиваються підсумки року і відбувається активна підготовка до зими.
Осінній цикл свят замикає річне календарно-обрядове коло. Він не становить цілісної системи, а ввібрав окремі звичаї та обряди, характер яких визначався станом засинання природи та приготуваннями до зими і зимових свят. Він включає такі основні свята та обряди: Спаса, Семена, Успіння та Різдва Пресвятої Богородиці, Покрови, св. Дмитра, Кузьми та Дем'яна, Михайла Архистратига.
Обряди осіннього циклу також були спрямовані на родинне життя: з Покрови починалися весілля, а на Введення, Катерини та Андрія ворожили на обранців. Обрядові дії переважно переносилися у приміщення, набуваючи форми вечорниць.
2020-10-26
Сьогодні так розвинений цифровий світ, що він здається майже реальним, але все одно, ніщо не замінить паперову книгу! Товсту або тонку, новеньку, із запахом друкарської фарби або старовинну, в тендітній палітурці …Сьогодні, 26 жовтня, я хочу привітати вас, учнівський та педагогічний колектив, зі міжнародним святом шкільних бібліотек !
2020-10-21
В ньому можна ознайомитися з екологічною ситуацією на Миколаївщині.
А саме: Екологія Миколаївщини;
- Екологія Миколаївщини (Тези);
- Миколаївські школярі вирішували екологічні проблеми міста;
- На Миколаївщині квітне поле диких орхідей;
- "Життя без сміття": шкільний еко-конкурс:
А також пропонуються інтрактивні вправи на екологічну тематику:
Бережімо природу !!! Ми її маленька часточка !
2020-10-20
«Дорогі підлітки, ви любите школу? Хоча ні, стривайте! Швидше за все, ви вважаєте її прикрою повинністю, з якою доводиться миритися. Ви з великим задоволенням посидите в соцмережах, погортаєте паблік і подивитеся черговий серіал. Звичайно, ви також можете позайматися чимось корисним, аби це не було пов’язано зі школою...."
2020-10-15
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом "Шкільна бібліотека та екологічна просвіта" до уваги учнів і вчителів пропонується випуск 2 "Екологічного дайджесту".
2020-10-13
Щоб виконати вправу, назви екологічних змін треба перетянути на відповідну позицію (грунти, гідросфера, атмосфера). Правильність відповідей перевіряється позначкою в правому нижньому куті.
2020-10-07
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом "Шкільна бібліотека та екологічна просвіта" до уваги учнів і вчителів пропонується випуск 1 "Екологічного дайджесту".
2020-10-05
У середу, 14 жовтня, відзначаємо давнє українське свято – Покрови Пресвятої Богородиці.
День свята Покрови є в народному уявленні кордоном між осінню та зимою.
Православні люди в усі часи з особливим шануванням ставилися до Богородиці. В них жила тверда віра: Пресвята Богородиця позбавляє від всіх бід і печалей. Божу Матір в народі вважали найкращою захисницею дітей і молодих дівчат. Завдяки цьому Покрова Пресвятої Богородиці – одне з найулюбленіших і шанованих свят.
2020-10-01
Календар знаменних дат інформує про знаменні та пам’ятні дати 2020 року, ювілеї українських та зарубіжних письменників, діячів мистецтва.
2020-09-30
Вітаю зі Всеукраїнським днем бібліотек !
Бажаю учням і працівникам школи нескінченної любові до добрих книг класики і сучасності, бажаю відчувати себе в бібліотеці щасливим мандрівником по світу захоплюючих пригод, солодких мрій і радісних переживань.
2020-09-28
До уваги відвідувачів сайту Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. №9 віртуальна виставка "Письменники Миколаєва" із циклу "Письменники рідного краю".
В першій частині ви познайомитесь з декількома відомими письменниками міста Миколаєва, а саме: Надією Агафоновою, Березіною Дариною, Наталею Білецькою, Дорош Олегом, Світланою Іщенко та В'ячеславом Качуріним.
В другій частині ви познайомитесь з декількома відомими письменниками міста Миколаєва, а саме: Ксаною Коваленко, Ганною Король, Дмитром Кременем, Анатолієм Маляровим, Вірою Марущак, Ларисою Матвєєвою, Володимиром Пучковим та Віталієм Рогожею.
В третій частині ви познайомитесь з відомими письменниками міста Миколаєва, а саме: Тетяною Свірською, Аркадієм Сурковим, Ольгою Сквірською, Людмилою Чижовою, Ольгою Червяковою та Людмилою Щетініною.
2020-09-04
Календар знаменних дат інформує про знаменні та пам’ятні дати 2020 року, ювілеї
українських та зарубіжних письменників, діячів мистецтва.
2020-08-28
До уваги учнів та працівників школи літературні новинки від видавництва "Іліон" м. Миколаєва.
Читайте і насолоджуйтесь мандрівкою в світ пригод і історичних подій !
2020-08-27
Шановні читачі ! До вашої уваги віртуальна виставка художньої літератури "Подаруй книгу бібліотеці. Літо 2020" з нового надходження до шкільної бібліотеки.
Дванадцять книг для учнів початкової та середньої школи подаровані випускником школи Артемом Якубовським . Читайте і занурюйтесь в світ пригод з літературними героями. Ці книги не залишать байдужими нікого — ні дітей, ні підлітків, ні дорослих. Шаленого читання!
2020-08-21
24 серпня 2020 року, українці святкують 29-ту річницю незалежності нашої країни.
Історія свята
Вперше День Незалежності України відзначили 16 липня 1991 року - в річницю прийняття Декларації про державний суверенітет України Верховною Радою УРСР. У постанові Про День проголошення незалежності України було написано наступне: "Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України".
Однак пізніше цю дату перенесли на 24 серпня. Саме 24 серпня 1991 року Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України. Остаточно День незалежності України був підтверджений на всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 рік. З цього дня історія України змінилася назавжди. Вважати День незалежності офіційним державним святом стали, починаючи з 1992 року. Основний закон нашої держави - Конституцію України прийняли 28 червня 1996 року.
2020-07-01
Календар знаменних дат інформує про знаменні та пам’ятні дати 2020 року, ювілеїукраїнських та зарубіжних письменників, діячів мистецтва.
2020-06-29
День народження: 29.06.1900 року
Місце народження: Ліон, Франція
Дата смерті: 31.07.1944 року
Відомий французький письменник і легендарний військовий льотчик при народженні отримав кілька імен – Антуан — Марі — Сент-Батист —Роже, але в подальшому житті обходився тільки першим з них.
Ім'я Антуана де Сент-Екзюпері не тільки назавжди увійшло в золотий фонд літератури, але і стало синонімом романтики. Нащадок хрестоносців, військовий льотчик, дивовижний письменник і глибокий філософ – він був загадкою за життя і залишився таким навіть у своїй смерті.
2020-06-28
28 червня в Україні відзначають День Конституції. Це Основний Закон нашої держави, в якому закріплено правові основи України. Відповідно до тієї ж Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.
2020-06-06
6 червня 145 років від дня народження німецького письменника Томаса Манна.
Світову літературу XX століття неможливо уявити без великого німецького письменника Томаса Манна. Його кращі романи та новели належать до найвищих художніх досягнень.
![]() ![]() | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
П | В | С | Ч | П | С | Н |
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |