2021-2022 н.р.

Тренінг «Профстандарт вчителя. Проєктувальна, прогностична та оцінювально-аналітична компетентності та їх розвиток у сучасного вчителя»

2022-01-06

/Files/images/ratushnyak_nova/_MG_0652.JPG

5 січня 2022 року керівниками професійної спільноти «Аналітики» Шалашовою Н.О. та Косінчук І.Г. був проведений тренінг «Профстандарт вчителя. Проєктувальна, прогностична та оцінювально-аналітична компетентності та їх розвиток у сучасного вчителя».

Мета тренінгу: викликати бажання у вчителів до саморозвитку, самовдосконалення, постійного підвищення свого професійного рівня та розвитку нових компетентностей у зв’язку з переходом на новий профстандарт вчителя.

Під час заходу вчителі докладно розібрали теоретичний матеріал, що стосується прогностичної, проєктувальної та оцінювально-аналітичної компетентностей, ознайомились з сучасними методиками педагогічного прогнозування. Результати роботи груп були представлені в цікавих формах (реклама, фішбоун, фрейм). Вчителі отримали задоволення і досвід під час виконання вправ.

Шалашова Н.О., Косінчук І.Г.

/Files/images/ratushnyak_nova/_MG_0665.JPG

/Files/images/ratushnyak_nova/_MG_0659.JPG

/Files/images/ratushnyak_nova/_MG_0655.JPG

/Files/images/ratushnyak_nova/_MG_0653.JPG


Майстер-клас від професійної спільноти "Кібернетики"

2022-01-03

/Files/images/krivoruchenko/_MG_0530.JPG

У вівторок, 28 грудня 2021 року, відбувся майстер-клас із цифрової грамотності від керівників професійної спільноти "Кібернетики". Педагогічний колектив закладу закріплював навички створення тестів у застосунках "Google Form" та "Classtime". У процесі опанування програмами для організації дистанційного контролю й оцінювання вмінь і навичок учнів колектив учителів визначав переваги й недоліки запропонованих застосунків. Разом із тим було застосовано елементи технології критичного мислення на етапах активізації знань із цифрової грамотності й рефлексії./Files/images/krivoruchenko/_MG_0525.JPG/Files/images/krivoruchenko/_MG_0528.JPG

Захід пройшов плідно й жваво.

Криворученко С.В., організатор заходу


Тренінг "Інклюзивне навчання: рівні можливості для кожного"

2021-12-29

/Files/images/ratushnyak_nova/_MG_0625.JPG

28 грудня керівниками професійної спільноти «Мотиватори» (Радіцою С.А., вчителем почататкових класів, та Конюченко Н.М., асистентом вчителя) було проведено тренінг на тему «Інклюзивне навчання: рівні можливості для кожного», метою якого було познайомити вчителів з особливостями інклюзивного навчання в системі освіти; сформувати толерантне ставлення до впровадження інклюзивного навчання у закладах освіти.

Конюченко Н.М. ознайомила колег з теоритичними аспектами даної проблеми, висвітлила основні проблеми на шляху організації інклюзивної освіти та шляхи її розвитку.

Радіца С.А. провела ряд вправ, під час яких вчителі на практиці зрозуміли важливість інклюзивного навчання для дітей з ООП.

Захід був досить продуктивний, емоційний та повчальний для членів професійної спільноти.

С.А. Радіца, Н.М. Конюченко

/Files/images/ratushnyak_nova/_MG_0626.JPG

/Files/images/ratushnyak_nova/_MG_0622.JPG

/Files/images/ratushnyak_nova/_MG_0620.JPG

/Files/images/ratushnyak_nova/_MG_0618.JPG



Практикум із медіакомпетентності для вчителів-словесників

2021-10-26

/Files/images/krivoruchenko/2021-10-26_11-50-21-958.jpg

У вівторок, 26 жовтня 2021 року, відбувся практикум із медіакомпетентості для вчителів-словесників. У ході зустрічі розглядали питання фактчекінгу як шляху перевірки інформації з метою уникнення маніпуляційного впливу. Закріплювали теорію за допомогою гри "Критикотики", яка дозволила виконувати творчі завдання в парах, зокрема добирати інформацію за ознаками "факт" та "фейк", створювати рекламу за принципом бутерброда ("отруйна" та "солодка" інформація). Під час заняття також набували практичних умінь у використанні інтерактивних дошок Jamboard , Thinklink, Padlet, у роботі в спільній гугл-презентації. Отриманий досвід дозволить забезпечити здійснення освітньої діяльності в умовах змішаного типу навчання.

Криворученко С.В., учитель укр.мови й літератури, зар.літ.


2020-2021 н.р.

Засідання МО класних керівників

2020-11-01

/Files/images/ratushnyak/P1010344.JPG

27 жовтня було проведено засідання методичного об’єднання класних керівників. На засіданні розглянуто концептуальні засади виховних технологій, в основі яких є особистісно орієнтована гуманістична парадигма.

Члени МО взяли участь в обговоренні питання «Як освітні технології виступають у ролі засобів та методів впливу на учня?».

За допомогою вправи «Рольова гра» класні керівники змоделювали запропоновані ситуації у вигляді Вчитель – Учень, де вчителі спрямовували певні технології, щоб вирішити запропоновану проблему та розігрували у вигляді реальної ситуації.

Вправа «Незакінчені речення» дала можливість перевірити теоретичний багаж класних керівників з питання «Особистісно орієнтований підхід як чинник удосконалення управління процесом виховання в школі». Складові освітніх технологій розглядалися через вправу «Однаковість різних слів».

Членам МО було представлено «Ідеального вчителя» очима дітей, батьків. Класні керівники в свою чергу надали модель «Сучасний учень». Наша школа – це розмаїття особистостей.

Шафарук І.А.,

керівник МО класних керівників/Files/images/ratushnyak/P1010349.JPG

/Files/images/ratushnyak/P1010353.JPG


Засідання творчої групи вчителів зарубіжної літератури

2020-10-30

/Files/images/krivoruchenko/изображение_viber_2020-10-28_12-16-53.jpg

28 жовтня 2020 року на базі нашої школи відбулося творче засідання вчителів зарубіжної літератури міста, під час якого колеги презентували власні напрацювання по створенню інтерактивних плакатів та тестів у презентації Power Point. Під час зустрічі педагоги набували нових умінь, розробляючи інтерактивні ігри "третє зайве", "літературний баскетбол", "літературне лото". У процесі обговорення було вирішено досвід такої роботи узагальнити в єдиній презентації Power Point, яка слугуватиме дидактичним матеріалом під час підготовки до уроків зарубіжної літератури вчителів міста./Files/images/krivoruchenko/изображение_viber_2020-10-28_11-44-24.jpg/Files/images/krivoruchenko/изображение_viber_2020-10-28_13-20-32.jpg

Криворученко С.В.,

керівник групи


Засідання ШМК вчителів фізико-математичних дисциплін

Під час канікул вчителям ніколи сумувати. Так, 29 жовтня 2020р. вчителі математики, фізики та інформатики зібрались на засідання, яке було проведено у формі семінару-практикуму. Його тема — «Обдаровані діти: виявлення, навчання, розвиток», а епіграф — вислів А.Екзюпері:

Велика кількість у світі людей, яким ніхто не допоміг пробудитися.

Дана тема є на сьогодні актуальною, адже здібних та обдарованих дітей у школі не так багато. Під час зібрання колеги обговорили проблеми здібних та обдарованих дітей, форми і методи роботи з обдарованими учнями різних вікових категорій. Члени ШМК за допомогою інтерактивної вправи «Мозковий штурм» мали можливість обрати картку, яка б допомогла їм визначитись, що для них є обдарованість, творчість, креативність. А також вчителі виконували тест на виявлення обдарованості у дитини. І, насамкінець, дали відповідь на питання: обдарованість — це дар, чи покарання? Вчителі все ж дійшли думки, що до кожної дитини потрібно ставитись з надією та очікуванням. Полковська Л.В., керівник ШМК вчителів фізико-математичних дисциплін


Засідання ШМК вчителів суспільно-природничих наук

2020-10-29

/Files/images/ratushnyak/20201029_121751.jpg

Засідання ШМК вчителів суспільно-природничих дисциплін

Шкільне життя не буває одноманітним. Ось і сьогоднішній день пройшов продуктивно для учасників шкільної методичної комісії суспільно-природничих дисциплін.

Темою ІІ засідання було «Активізація власних педагогічних ресурсів шляхом використання сучасних форм і методів роботи на уроці». Під час засідання колеги висвітлювали свої «професійні родзинки» роботи на уроці, пройшли діагностування по методиках Овчарової Р. та Нємового Р. для встановлення індивідуальних потреб корекції у вчительській праці. А наостанок сформували путівник-орієнтир власного життєвого шляху, який допоможе не забувати, що поза школою ми і батьки, і діти, і маємо власні потреби і хобі!

Писаревська М.В.,

керівник ШМК суспільно-природничих дисциплін


Засідання динамічної творчої групи

2020-10-27

/Files/images/krivoruchenko/_2020-10-27_18-00-45.jpg

27 жовтня 2020 року відбулося засідання динамічної творчої групи, під час якого розглядалось питання "Мобільний застосунок як невід'ємний складник професійної діяльності сучасного вчителя". Організатор заходу - Кудашкіна К.Ю., керівник динамічної творчої групи. Засідання підготувала й провела Криворученко С.В.

Під час зібрання колеги пригадали знайомі мобільні застосунки для організації дистанційного навчання, особливу увагу було приділено опануванню сервісу ZOOM. Практично кожен мав можливість відповісти на запитання, написавши відповідь на інтерактивній дошці в ZOOM, попрацювати в сесійних залах тощо./Files/images/krivoruchenko/_2020-10-27_18-00-46.jpg

Кожен учитель має йти в ногу з часом, бути озброєним. Ми сподіваємось, що навчати наших дітей буде очно, традиційно, обмінюючись не лише знаннями, а й емоціями, але разом із тим ми, натхненні й досвідчені, уже готові до змін.

Криворученко С.В., ведуча засідання творчої динамічної групи


Засідання ШМК учителів-словесників

2020-10-26

/Files/images/krivoruchenko/_2020-10-26_11-44-55.jpg

26 жовтня 2020 року відбулося засідання ШМК учителів-словесників. Під час зібрання було оговорено нагальні питання виховання молодого покоління - технології прилучення учнів до читання, значення масової літератури на формування свідомості дітей, проблему мовного виховання майбутньої свідомої особистості. Окрім розгляду новинок методичної літератури й теоретичних аспектів озвучених проблем, було організовано й практичну частину засідання, під час якої кожен із педагогів продемонстрував своє творче бачення поезії С.Миронюк "Не тікай від осені - не треба..."./Files/images/krivoruchenko/_2020-10-26_11-44-53.jpg

Окрім питань методичного характеру, розглянуто було важливі завдання філологів у навчально-виховній діяльності, зокрема адаптація учнів 5-го класу, підвищення інтересу до вивчення мов шляхом організації й проведення заходів до Дня писемності.

Криворученко С.В., керівник ШМК учителів-філологів

Кiлькiсть переглядiв: 1145